Halı temizliği önemlidir çünkü hepimizin evinde halılar üzerinde oturduğumuz, çocuklarımızın emeklediği, oynadığı yuvarlandığı birebir temas içinde olduğumuz ve en çok kullandığımız eşyalarımızdan biri. Bu sebeple halı temizliğine dikkat etmeli ve şu konuları önceliklendirmelisiniz.

  1. Öncelikle bu işi yapan firmaların yeterli bilgi ve tecrübesi olmalıdır
  2. Halı yıkama işinde oto yıkama ekipmanları kullanılmamalı, hijyenik bir ortamda halı yıkama için geliştirilmiş toz alma, otomatik yıkama ve sıkma makinaları ve kapalı kurutma fırınları kullanılmalıdır.Bu özelliklerin hepsi makinamızda mevcuttur bizi diğer yıkamacılardan ayıran en önemli özellik bunlardır.
  3. Farklı müşterilere ait halılar aynı anda ve aynı yerde yıkanmamalı, başka birisine ait halıdaki kir ve mikroplar bir diğerinin halısına bulaşmamalıdır. Oto yıkama servislerinde otomobil yıkanan yağlı ortamlarda halı yıkanmaktadır. Bunun yanında bazı firmalarda da aynı anda farklı kişilere ait halılar yere serilip üzerinde gezinilerek ve halıların kirlerinin bir birine karıştırılarak yıkandığı görülmektedir. Bu durum hoş olmamakla birlikte sağlık ve hijyen açısından kabul edilir bir durum değildir. Dolayısı ile halılar tek tek yıkanmalıdır.
  4. Halı temizliğinde mutlaka içeriğinde kimyasal maddeler bulunmayan BİTKİSEL ÖZLÜ halı şampuanları kullanılmalı,klor ve deterjan gibi aktif maddeler kullanılmamalıdır.
  5. Her halı iplik yapısı, dokuma tekniği, kullanılan boya cinsi göz önünde bulundurularak gerekli yıkama tekniği kullanılarak temizlenmelidir.
  6. Profesyonel anlamda temizlenen halılar mutlaka dezenfekte edilmelidir.
  7. Temizliği biten halılar nakliye anında tozlanmaya karşı mutlaka ambalajlanarak teslim edilmelidir.